Hover to zoom
Product Description
Royal Range of California Model No. RSP‐18‐36 Stock Pot Range, gas, 18", 36" H, (1) 3 ring burner with cast iron top, manual controls with continuous pilots, open cabinet base, stainless steel sides & front valve cover, legs, 90,000 BTU, cCSAus, CSA‐Sanitation
1 ea Limited two‐year parts and one‐year labor warranty, standard 1 ea Natural gas (Must specify elevation if over 2000 ft)
Technical details
| Manufacturer | Royal Range of California |
|---|---|
| Model Number | RSP-18-36_NAT |
| Manufacturer Part # | RSP-18-36_NAT |
| Exterior Finish | All Stainless Steel Exterior |
| Burner Ring(s) Per Section | (3) |
| Burner Section Qty | (1) |
| Height | 36" |
| Width | 18" |
| Depth | 21" |
| Weight | 110 lbs |
| cCSAus | Yes |
| CSA-Sanitation | Yes |
| Made in USA | Yes |
★ Write a Review
RSP‐18‐36 : Royal Range of California Model No. RSP‐18‐36
SALE
Sale Price
$1,831.00/Each
Save 4%

Royal Range
Shop all Royal Range products →
Type
Stock Pot Stoves
Need Help?
- 📞 (408) 673-9999
- ✉ sales@celebratefestivalinc.com
- 📍 235 Whitney Pl, Fremont, CA 94539
- 💬 Live Chat — coming soon
1 / 1
Ask a Question
About: RSP‐18‐36 : Royal Range of California Model No. RSP‐18‐36
