Hover to zoom
Product Description
Description
Imperial (Middleby), PSB36_NAT, Pro Series Charbroiler, gas, countertop, 36", (6) stainless steel burners, removable cast iron radiant covers, (4) position cast iron top grate, full width grease gutter & stainless steel drip pan, die cast metal front control knobs, stainless steel front, sides, stub back, landing ledge & cabinet, 132,000 BTU, CSA Star, CSA Flame
Because this item is not stocked in our warehouse, processing, transit times and stock availability will vary. If you need your items by a certain date, please contact us prior to placing your order. Expedited shipping availability may vary. We cannot guarantee that this item can be cancelled off of the order or returned once it is placed.
Specification
| Manufacturer | Imperial (Middleby) |
| Model Number | PSB36_NAT |
| Manufacturer Part # | PSB36_NAT |
| Control Type | Manual Controls |
| Heating Source | Radiant |
| Width (side - side) OA | 31 - 36" |
| Height | 15" |
| Width | 36" |
| Depth | 28.25" |
| Weight | 370 lbs |
| CSA Star Approved | Yes |
| CSA Flame Approved | Yes |
★ Write a Review
Imperial PSB36 Pro Series Charbroiler Gas

Imperial
Shop all Imperial products →
Type
Ranges
Need Help?
- 📞 (408) 673-9999
- ✉ sales@celebratefestivalinc.com
- 📍 235 Whitney Pl, Fremont, CA 94539
- 💬 Live Chat — coming soon
1 / 1
Ask a Question
About: Imperial PSB36 Pro Series Charbroiler Gas
