Hover to zoom
Product Description
Description
Imperial (Middleby), MSQ-30_NAT, Mesquite Wood Broiler, 30"W, countertop, removable cast iron 9 bar top grates, built-in gas log lighter, "I" burner, front chute for wood or charcoal, drip tray, stainless steel front & sides, 4" stainless steel legs, 20,000 BTU, 6kW, NSF
Because this item is not stocked in our warehouse, processing, transit times and stock availability will vary. If you need your items by a certain date, please contact us prior to placing your order. Expedited shipping availability may vary. We cannot guarantee that this item can be cancelled off of the order or returned once it is placed.
Specification
| Manufacturer | Imperial (Middleby) |
| Model Number | MSQ-30_NAT |
| Manufacturer Part # | MSQ-30_NAT |
| Width (side - side) | 25 - 36" |
| Exterior Finish | All Stainless Steel Exterior |
| Grid | Cast Iron Grid |
| Height | 18" |
| Width | 30" |
| Depth | 27" |
| Weight | 290 lbs |
| NSF Approved | Yes |
★ Write a Review
Imperial MSQ-30 Mesquite Wood Broiler 30"W

Imperial
Shop all Imperial products →
Type
Ranges
Need Help?
- 📞 (408) 673-9999
- ✉ sales@celebratefestivalinc.com
- 📍 235 Whitney Pl, Fremont, CA 94539
- 💬 Live Chat — coming soon
1 / 1
Ask a Question
About: Imperial MSQ-30 Mesquite Wood Broiler 30"W
