Hover to zoom
Product Description
Description
Imperial (Middleby), ISB-36-E_208/60/3, Restaurant Series Range Match Salamander Broiler, electric, 36", incoloy elements, independent heating controls, (4) position, spring balanced rack, full width drip pan, aluminized steel construction, stainless steel front, sides & top, 6.0kW, cETLus, ETL
Because this item is not stocked in our warehouse, processing, transit times and stock availability will vary. If you need your items by a certain date, please contact us prior to placing your order. Expedited shipping availability may vary. We cannot guarantee that this item can be cancelled off of the order or returned once it is placed.
Specification
| Manufacturer | Imperial (Middleby) |
| Model Number | ISB-36-E_208/60/3 |
| Manufacturer Part # | ISB-36-E_208/60/3 |
| Width (side - side) | 32" - 36" |
| Height | 17.25" |
| Width | 36" |
| Depth | 17.75" |
| Weight | 210 lbs |
| cETLus Approved | Yes |
| ETL Approved | Yes |
★ Write a Review
Imperial ISB-36-E Restaurant Series Range Match Electric Salamander

Imperial
Shop all Imperial products →
Type
Ranges
Need Help?
- 📞 (408) 673-9999
- ✉ sales@celebratefestivalinc.com
- 📍 235 Whitney Pl, Fremont, CA 94539
- 💬 Live Chat — coming soon
1 / 1
Ask a Question
About: Imperial ISB-36-E Restaurant Series Range Match Electric Salamander
