Hover to zoom
Product Description
Description
Imperial (Middleby), IRB-24_NAT, Charbroiler, gas, countertop, 24"W, (4) radiant burners, cast iron slanted top grates, full width grease gutter, removable drip pan, stainless steel front, sides & 5"D landing ledge, 4" legs with adjustable feet, 60,000 BTU, 18kW, cETLus, NSF, CE
Because this item is not stocked in our warehouse, processing, transit times and stock availability will vary. If you need your items by a certain date, please contact us prior to placing your order. Expedited shipping availability may vary. We cannot guarantee that this item can be cancelled off of the order or returned once it is placed.
Specification
| Manufacturer | Imperial (Middleby) |
| Model Number | IRB-24_NAT |
| Manufacturer Part # | IRB-24_NAT |
| Heating Source | Radiant |
| Control Type | Manual Controls |
| Width (side - side) OA | 19 - 24" |
| Height | 13.75" |
| Width | 24" |
| Depth | 31.38" |
| Weight | 260 lbs |
| NSF Approved | Yes |
| CE Approved | Yes |
| cETLus Approved | Yes |
★ Write a Review
Imperial IRB-24 Charbroiler Gas

Imperial
Shop all Imperial products →
Type
Ranges
Need Help?
- 📞 (408) 673-9999
- ✉ sales@celebratefestivalinc.com
- 📍 235 Whitney Pl, Fremont, CA 94539
- 💬 Live Chat — coming soon
1 / 1
Ask a Question
About: Imperial IRB-24 Charbroiler Gas
