Hover to zoom
Product Description
Description
Imperial (Middleby), ICRA-6, Wok Range, gas, 174", (6) burners, water cooled top, built-in drain system, Chinese swing faucet, knee "L" lever gas valve handle, 24"H flue riser, stainless steel front, landing ledge, backsplash, & pipe rack, 12-3/4" legs, adjustable feet, 660,000 BTU, cETLus, NSF
Because this item is not stocked in our warehouse, processing, transit times and stock availability will vary. If you need your items by a certain date, please contact us prior to placing your order. Expedited shipping availability may vary. We cannot guarantee that this item can be cancelled off of the order or returned once it is placed.
Specification
| Manufacturer | Imperial (Middleby) |
| Model Number | ICRA-6 |
| Manufacturer Part # | ICRA-6 |
| Depth (front - back) | 41" |
| Flue/Back-Splash Height | 24" |
| Burner Section Qty | (6) |
| Exterior Finish | All Stainless Steel Exterior |
| Controls | Knee "L" Lever |
| Height | 33" |
| Width | 174" |
| Depth | 41" |
| Weight | 1650 lbs |
| NSF Approved | Yes |
| cETLus Approved | Yes |
★ Write a Review
Imperial ICRA-6 Wok Gas Ranges 174" with 6) burners, water cooled top

Imperial
Shop all Imperial products →
Type
Ranges
Need Help?
- 📞 (408) 673-9999
- ✉ sales@celebratefestivalinc.com
- 📍 235 Whitney Pl, Fremont, CA 94539
- 💬 Live Chat — coming soon
1 / 1
Ask a Question
About: Imperial ICRA-6 Wok Gas Ranges 174" with 6) burners, water cooled top
