Hover to zoom
Product Description
Description
Imperial (Middleby), IABA-36_NAT, Smoke Broiler, gas, countertop, 36", (6) stainless steel burners, cast iron radiants & grates, smoke system with (2) log holders, full width grease gutter, removable grease can & water pans, stainless steel front, sides, wood trays & landing ledge, 120,000 BTU, cETLus, NSF
Because this item is not stocked in our warehouse, processing, transit times and stock availability will vary. If you need your items by a certain date, please contact us prior to placing your order. Expedited shipping availability may vary. We cannot guarantee that this item can be cancelled off of the order or returned once it is placed.
Specification
| Manufacturer | Imperial (Middleby) |
| Model Number | IABA-36_NAT |
| Manufacturer Part # | IABA-36_NAT |
| Control Type | Manual Controls |
| Heating Source | Radiant |
| Width (side - side) OA | 31 - 36" |
| Height | 23" |
| Width | 36" |
| Depth | 36.75" |
| Weight | 397 lbs |
| NSF Approved | Yes |
| cETLus Approved | Yes |
★ Write a Review
Imperial IABA-36 Smoke Broiler Gas

Imperial
Shop all Imperial products →
Type
Ranges
Need Help?
- 📞 (408) 673-9999
- ✉ sales@celebratefestivalinc.com
- 📍 235 Whitney Pl, Fremont, CA 94539
- 💬 Live Chat — coming soon
1 / 1
Ask a Question
About: Imperial IABA-36 Smoke Broiler Gas
